Tethering
|

Tethering, to brzmi dumnie. Ale co to właściwie jest?

Czym właściwie jest ten tethering?

Tethering  czyli fotografowanie z podglądem na żywo na komputerze. Jest to realizowane najczęściej przez podłączenie aparatu fotograficznego do komputera lub laptopa kablem usb. Korzystając na przykład z takich programów jak Adobe Lightroom lub Capture One można zdalnie wyzwalać aparat fotograficzny lub oglądać wykonane zdjęcia.

Jak tethering może pomóc w sesji?

Główną zaletą takiego fotografowania jest możliwość szybkiej oceny wszystkich parametrów zdjęcia na dużym ekranie. Parametry czyli ostrości, kompozycję oraz światło. Jeśli fotografujemy ludzi to również można zobaczyć czy poza jest właściwa oraz czy model / modelka wygląda korzystnie.

Co jeszcze daje ten cały tethering?

Zwiększa jakość wykonanych zdjęć i szybkość realizacji sesji. Fotograf może na bieżąco śledzić czy już efekt został osiągnięty czy jednak trzeba coś jeszcze poprawić. Na niewielkim ekranie na tylnej ściance aparatu zdecydowanie trudniej to ocenić.

Czy taki sposób fotografii pomaga tylko fotografowi?

Zdecydowanie nie!

Klient będąc na sesji może obejrzeć zdjęcia na dużym ekranie i ocenić czy są dobre czy coś warto poprawić. Również ma na bieżąco podgląd czy zdjęcia pokrywają się z jego zamierzeniami i czy mu się najzwyczajniej podobają. Po sesji możemy wraz z klientem wybrać zdjęcia które będą dalej poddane edycji.

Tethering ułatwia również fotografowanie produktów w aranżacji gdy fotograf oraz klient jest w innej lokalizacji. Klient ma bieżący podgląd nad wykonanymi zdjęciami. Minimalizuje to możliwość wystąpienia takiej sytuacji że na przykład zdjęcia są fajne ale jednak nie o taki efekt chodzi klientowi.

Mam nadzieję że ten wpis był dla Ciebie ciekawy i już trochę więcej wiesz na temat fotografii z podglądałem na żywo na większym ekranie.

Jeśli interesujesz się kulisami oraz wiedzą z zakresu fotografii to może Ciebie zainteresować któryś z poniższych wpisów.

Tethering, co to jest tethering, czym jest tethering, tethering w fotografii

Podobne wpisy