Konsultacja sesji zdjęciowej.
Co to takiego oraz dlaczego jest to takie ważne.

Konsultacja to krótka rozmowa ( telefoniczna, wideo rozmowa lub spotkanie na żywo ) podczas której rozmawiam z Tobą o zdjęciach które chcesz wykonać. Na podstawie zebranych informacji mogę określić czy jestem w stanie Ci pomóc oraz w jaki sposób. Często mogę zaproponować inne rozwiązanie którego wcześniej klient nie zakładał, a było dla niego bardziej korzystne. Mogę również opowiedzieć o szansach oraz zagrożeniach przy konkretnych założeniach dotyczących zdjęć.

Dlatego tak ważne jest aby przed ofertą poznać wymagania oraz oczekiwania do rezultatu jaki ma być osiągnięty przez zdjęcia. Bez tego mogło by się okazać że zdjęcia są co prawda ładne ale niestety nie spełniają swojego zadania.
Powodem może być na przykład kwestia techniczna lub szeroko pojęta wizja artystyczna.

Dla przykładu bez poznania szczegółów zdjęcie do paszportu oraz zdjęcie do kampanii na billboard mogą wyglądać łudząco podobnie. Oba zdjęcia to portret na białym lub jednolitym tle 🙂
Jednak różnica między nimi jest bardzo duża. Jeśli sesja zdjęciowa nie będzie poprzedzona konsultacją to w obu przypadkach klient może być niezadowolony.
Klient chcąc zdjęcie do paszportu może nie być zadowolony bo nie będzie ono zgodne z wytycznymi które są ściśle określone. Nawet pomimo że będzie w dużej rozdzielczości i przygotowane do ogromnego wydruku. Po prostu nie będzie spełniło wymagań.

Dlatego zawsze swoją ofertę poprzedzam rozmową która jest kluczowa aby współpraca zakończyła się sukcesem. W końcu jeśli nie poznam dobrze wymagań to jak mogę je zaspokoić?

Konsultacja przed sesją fotograficzną, konsultacja sesji zdjęciowej, konsultacja przed sesją zdjęciową

Podobne wpisy