zdjęcie wizerunkowe
||

Zdjęcie wizerunkowe fotografa

Zdjęcie wizerunkowe fotografa czyli historia mojego zdjęcia profilowego.
Często tak bywa że fotograf robi dużo zdjęć ale bardzo rzadko ma swoje zdjęcia. U mnie dziwnym trafem jest podobnie…
Nie tylko tyczyło się to zdjęć rodzinnych, z wycieczek i tym podobnych ale również zdjęć wizerunkowych które mogłem użyć w materiałach marketingowych oraz jako zdjęcie profilowe.
Moim głównym zajęciem jest przecież wykonywanie zdjęć na potrzeby innych. Czy więc ważne jest również dobre zdjęcie wizerunkowe samego fotografa?

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Po zdjęciu oceniamy innych, czasem nawet to przesądza o nawiązaniu kontaktu z drugą osobą. Dlatego dobre zdjęcie, przedstawiające nas w odpowiedni sposób może pomóc nam jeszcze przed kontaktem z drugą osobą. Co na przykład w moim przypadku może się przełożyć na większą ilość chętnych osób na wykonywane przeze mnie usługi.

A wracając już do samego zdjęcia i sesji wizerunkowej.

Nie miałem aktualnego zdjęcia wizerunkowego i postanowiłem to zmienić. Przy okazji również przetestować nowy sprzęt.Nie lubię marnować czasu więc było to takie dwa w jednym.

Było to też ciekawe doświadczenie bo z reguły to ja stoję z drugiej strony obiektywu. Tutaj nie dość że trzeba było zadbać o sprawy techniczne, ustawienie aparatu, świateł to jeszcze ja musiałem się ustawić nie widząc siebie w wizjerze. Nikt też nie podpowiadał czy lekko się przekręcić w lewo lub w prawo. Ogólnie więc łatwo nie było.

Takie doświadczenie jest też cenne dla mnie jako fotografa portretowego który wykonuje zdjęcia wizerunkowe dla swoich klientów. Teraz wiem jak czuje się osoba po drugiej stronie oraz jak pomóc jej oswoić się z obiektywem, a co za tym idzie lepiej wychodzić na zdjęciach.

Jedno ze zdjęć z tej sesji gdzie byłem w roli fotografa, modela i asystenta od światła możecie zobaczyć poniżej.

Jak Wam się podoba mój debiut?

Zdjęcie można teraz zobaczyć na stronie o mnie oraz w innych moich materiałach takich jak strona na Facebook`u czy profil LinkedIn.

Fotograf ze Szczecina Robert Chmara

Zdjęcie wizerunkowe, sesja wizerunkowa, wizerunek online, marka osobista, sesja zdjęciowa, sesja biznesowa

Podobne wpisy