Backup zdjec

Czy wiesz, że Twoje zdjęcia po sesji są bezpieczne?

Jak mówią „Ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy już robią backupy, oraz tych, którzy będą je robić”. Dzieje się tak dlatego że dane które przechowujemy na dyskach pomimo że dziś tam są i mamy do nich dostęp mogą nie być dostępne na przykład jutro. Powodem może być awaria dysku twardego oraz utrata ważnych danych.

Zdjęcia to jedne z danych które czasem ciężko odzyskać. Szczególnie jeśli sesja była specjalnie dla nas wykonywana i tylko my mamy jej efekty na swoich dyskach. Jeśli była tylko jedna kopia która została utracona, a zdjęcia dotyczyły sprzedawanych produktów na białym tle to dość łatwo takie zdjęcia odtworzyć. Jeśli natomiast sesja trwała kilka dni, było zaangażowane w nią wiele osób to jednak koszt jest o wiele większy. Może się okazać że czasem koszt profesjonalnego odzyskiwania danych może być tańszy niż ponowne wykonanie zdjęć.


Dlatego aby zapobiec takiej sytuacji tworzę kopię zapasową wszystkich oddanych klientowi zdjęć. Nawet jeśli stracisz zdjęcia z sesji to nie musisz się obawiać kosztów jej powtórzenia.

kopia zdjęć z Twojej sesji, kopia zapasowa zdjęć, kopia zdjęć z Twojej sesji zdjęciowej

Podobne wpisy